Meet Estonian minimalistic footwear brand Haiku

Posted on 2 min read

“to be involved with
in search for already lost
you’ll find longer road”

Fotod: Sten Roosvald

Haiku jalavarje olen eelnevalt märganud ühel suvisel festaril tuttaval jalas ja armusin kohe ära. Jalatsite minimaalsus just mõjuski positiivselt silmatorkavalt. Ei läinud kaua, kui Pärnus sündinud jalatsibränd Haiku leidis oma tee ka minu jalgadeni.

Natuke tootest: Haiku on oma sihtgrupiks teadlikult valinud mugavust ja stiilipuhtust armastavad kliendid. Haikud on unisex, seega kõik suurused ning värvid sobivad nii meestele kui naistele. Värvivalikutes on must, punane, oliiv ning kaamel. Kasutatud on naturaalset pehmet nahka.

Jalatsid pakitakse riidest kotti ning selle pakendi disain eristub teistest, sest selle loomisel on tehtud koostööd kunstnik Anonymus Bohiga. Kottidel on kasutatud tema “10 New Commandments” teoseid. Igal kotil on ka brändi looja poolt kirjutatud haiku. Ehk iga klient saab lisaks ilusatele jalatsitele koju kunstiteose ning ühe erilise sõnumi.

Olen nüüd saanud Haikusid mõnda aega nautida ning tegemist on super mugavate ja väga ilusate aksessuaaridega. Nad püsivad üllatavalt hästi jalas ning nöörid ei tekita jalgadele survet, mis on väga oluline aspekt minu jaoks, sest kõik jalatsid, olenemata kvaliteedist või hinnast, hakkavad mul alati hõõruma. Paelad on muretult reguleeritavad ning kinnitamine käib ühe liigutusega. Jalatsite väärtus on 69€ ning igati vääriline hind, arvestades, et tegu on vastupidava kodumaise disaintootega.

Haikusid saab osta Pärnus Kolme Karu Kaubamajast, Estonia hotellist ning nende kodukalt www.haiku-haiku.com


I noticed Haiku’s footwear this Summer when one acquaintance of mine was wearing them. They catched my eye at first sight with their awesome minimalistic look. It didn’t take long until Haiku found it’s way to me.

About the product: Haiku consciously chose it’s target group – comfort loving yet stylish customers. The unisex footwear offers black, red, olive and camel soled variety. Products are made from soft leather.

Anonnymus Boh “10 New Commandments” artwork makes the packaging more exciting and it includes a haiku written by the brands creator.

Now I’ve had a few walks with Haiku and I can say they are indeed very comfortable and beautiful accessories. They hold surprisingly good and are easy to fasten. Most of the shoes I buy rub blisters on my feet, I as happy to not experience that.

Find Your favourite Haiku’s from www.haiku-haiku.com


 

6
XOXO
signature